Kredyty samochodowe - 10 najlepszych w listopadzie

Starannie wybraliśmy 10 najlepszych leasingodawców. Tu są przedstawione wszystkie najlepsze kredyty samochodowe w Polsce. Postanowiłeś kupić pojazd, lecz brakuje ci środków? Jeżeli obliczyłeś wszystko i wiesz, że będziesz w stanie spłacić terminowo, mamy co tobie zaoferować.

PożyczkodawcaOtrzymanieKwotaWiekKoszt %TerminGodziny pracy

Czym jest kredyt samochodowy online lub leasing?

Czym jest kredyt samochodowy online lub leasing?Kredyt samochodowy online lub auto leasing to pożyczka środków, która jest przewidziana na nabycie nowego bądź używanego pojazdu. Zazwyczaj tę usługę kredytu wybierają klienci, którzy nie mogą nazbierać środki na nabycie pojazdu. Ponieważ jest to bardzo popularna tendencja, rynek samochodowy dostosował się do tego popytu i oferuje elastyczne warunki prawie dla każdego poziomu zarobków. Na chwilę obecną z usługi auto leasingu klienci częściej korzystają dla nabycia używanych pojazdów, starszych niż 2 lata. Mimo że są dosyć nowe, jest sporo przypadków, kiedy ich stan techniczny jest nie bardzo dobry. Właśnie dlatego bardzo ważnym jest staranny wybór pojazdu, sprzedawcy, a także firmy leasingodawcy. Świat nie jest idealny i na rynku samochodów jest sporo nieuczciwych ludzi, którzy będą chcieli sprzedać ci drożej od faktycznej wartości. Aby tego uniknąć, należy zapraszać ekspertów, którzy potrafią wykrywać wszelkie wady. Zaciągając kredyt na zakup samochodu, należy ocenić wszystkie ryzyka, w tym również uszkodzenia pojazdu, które mogą spowodować dodatkowe koszty i utrudnić spłatę kredytu.

Co jest niezbędne dla zaciągnięcia kredytu samochodowego?

Leasing samochodu w Polsce stał się rzeczą zwyczajową i należy przyznać, że jest bardzo dostępnym rodzajem kredytu. Aby nabyć wybrane przez siebie auto i uzyskać niezbędny do tego kredyt na zakup samochodu, należy spełniać następujące wymogi. Wziąć kredyt samochodowy może każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej w wieku od 18 lat, który ma regularne i oficjalne zarobki i nie ma aktywnych zobowiązań, które mogłyby przeszkadzać w rozliczeniu się z kredytodawcą.

Na co należy uważać, zaciągając kredyt samochodowy:

 • Czy kredyt samochodowy bez pierwszej wpłaty;
 • Stan techniczny pojazdu;
 • Czy jest potrzebna ocena pojazdu;
 • Czy pojazd od razu jest rejestrowany na imię kupującego;
 • Ile dni po przyznaniu kredytu można wybrać pojazd;
 • Czy jest potrzebny zastaw;
 • Czy jest niezbędne ubezpieczenie AC;
 • Czy jest niezbędne ubezpieczenie OC;
 • Czy jest niezbędny przegląd techniczny;
 • Maksymalny termin kredytu;
 • Stopa procentowa;
 • Rata miesięczna;
 • Jednorazowa opłata prowizyjna;
 • Roczna stopa oprocentowania (RSO);
 • Opłata przygotowawcza;
 • Ogólna kwota do spłaty;
 • Sposób otrzymania.

Czy jest możliwe zaciągnięcie kredytu bez pierwszej wpłaty?

Tak, taka możliwość istnieje, i kredyty bez pierwszej wpłaty oferują kilka firm leasingowych. Jednak tu należy rozumieć, że najlepiej byłoby jakąś kwotę nazbierać, w ten sposób zmniejszając miesięczne raty oraz prowizje zapłacone w postaci odsetek. Kredyt samochodowy bez pierwszej wpłaty jest tak samo bardzo kuszący jak szybka darmowa pożyczka, gdyż dla klienta nie ma żadnych przegród i pozwala lżej uzyskać swoje wymarzone auto. Często takie proste podejście doprowadza również do nieodpowiedzialnego i nieprzemyślanego zaciągania kredytu, dlatego więc polecamy dobrze ocenić, czy to, co jest oferowane jako lekko dostępne, nie chowa w sobie żadnych zagrożeń twojego dobrobytu w przyszłości.

Jakie firmy leasingowe są najbardziej niezawodne?

Praktycznie wszystkie firmy udzielające kredyty samochodowe są nadzorowane i żadne oszustwa tam nie są dopuszczalne. Ufać można każdej zarejestrowanej firmie, która uzyskała licencję. Firmy leasingowe starają się oferować usługi podobnego charakteru i dostosowują się do wymagań rynku, dlatego najprawdopodobniej będzie zaproponowany przyjazny stosunek oraz wygodne warunki. Mimo że kredytodawcy starają się zarobić, koszty kredytu samochodowego są obliczane w taki sposób, aby były one proporcjonalne w stosunku do dochodów klienta. Niżej znajdziesz 3 ulubionych leasingodawców w Polsce.

Jaki pojazd brać w leasing – nowy czy używany?

Jaki pojazd brać w leasing – nowy czy używany?Jest to jedno z najbardziej istotnych pytań, nad którym wielu osób się zastanawia. Z jednej strony jest dobrze, że pojazd jest nowy i wiesz o nim wszystko. Nowe rzeczy zawsze budzą pozytywne emocje, i z nowym pojazdem na pewno będzie mniej problemów z naprawami. Jednak jest jedna istotna rzecz, którą należy brać pod uwagę – praktycznie od razu gdy wyjedziesz z salonu, wartość pojazdu może obniżyć się nawet o 30%. Po drugie, czas mija, i już po 2 latach najprawdopodobniej skończą się gwarancje posprzedażne i rozpoczną się wszelkie problemy techniczne, które będą wymagać dodatkowych wkładów. Jeżeli kredyt samochodowy bez bik, krd i zaświadczeń będzie zaciągnięty na 5 lat, to należy liczyć się z tym, jaka będzie wartość pojazdu na tę chwilę i ile zapłacisz za naprawy. Z używanymi pojazdami jest nieco inaczej – one nie tak szybką tracą swoją wartość i przez jakiś czas utrzymują się na jednym poziomie. Bez wątpliwości, kupować używany pojazd oznacza, że dowiedzieć się o faktycznym stanie technicznym jest bardzo ciężko, wręcz niemożliwie, jeżeli nie masz specyficznych znajomości, które pozwolą ci ujawnić wady. Wiele osób preferują pojazdy używane, które już po niedługim czasie wymagają sporych wkładów w naprawę. Jeżeli zaciągniesz kredyt na zakup samochodu na kilka lat i regularnie będziesz naprawiać swój pojazd, może zdarzyć się, że utrudni to możliwość spłaty miesięcznych rat leasingowych. Wybór należy do ciebie. Jeżeli dasz radę ocenić stan używanego pojazdu, kupuj używany. Natomiast jeżeli pragniesz zaciągnąć kredyt na całkiem nowy pojazd i zdajesz sprawę z tego, że w okresie długoterminowym stracisz istotną kwotę, kupuj nowe.

O jakie rodzaje kredytów samochodowych można wnioskować w Internecie?

Kategoria kredytów samochodowych zawiera w sobie nie tylko koszty na nabycie pojazdu, lecz również takie, które są przewidziane na specyficzne wydatki. Na chwilę obecną w Internecie można zaciągnąć kredyt na naprawę pojazdu, kredyt samochodowy bez pierwszej wpłaty, zaciągnąć kredyt na montaż instalacji gazowej w samochodzie oraz uzyskać kredyt pod zastaw pojazdu. Niżej są wymienione wszystkie dostępne rodzaje, o które można wnioskować w Internecie:

 • Bez miejsca pracy – taki rodzaj kredytu samochodowego jest bardzo specyficzny, gdyż zostaje przyznany tylko pod warunkiem, że klient ma jakieś stabilne comiesięczne dochody. Nie zawsze źródłem dochodu jest miejsce pracy, często może im być zasiłek, renta lub stypendium.
 • Ze złą historią kredytową – mimo że reputacja ma bardzo istotne znaczenie praktycznie we wszystkich sytuacjach życiowych, zaciągnąć kredyt samochodowy ze złą historia kredytową można. Wielu kredytodawców oceniają obecną sytuację, dlatego patrzą na obecne grzechy z przymrużeniem oka.
 • Bez pierwszej wpłaty – taki model kredytu pozwala nabyć pojazd nawet wtedy, gdy na chwilę obecną nie masz żadnych zgromadzonych środków, które można byłoby wpłacić jako pierwszą wpłatę. Kredyt bez pierwszej wpłaty stał się bardzo popularny i często przyciąga również tych, którzy przeszacowują własne możliwości.
 • Według określonego wieku – tu jest możliwość wybrać kredyt samochodowy od wieku 18, 19 lub 20 lat aż do wieku emerytalnego, lecz nie przekraczającego wieku 75 lat. Zaciągać kredyt w wieku 18 lat jest dość problematycznie, gdyż taką możliwość oferują tylko niektórzy kredytodawcy.
 • Według określonego miasta – większość kredytodawców oferujących kredyty samochodowe mają wiele filii w różnych miastach. Dla ułatwienia poszukiwań, w tej kategorii zostały wybrane wszystkie firmy leasingowe w każdym największym mieście Polski.
 • Pod zastaw – ten rodzaj kredytu przewiduje uzyskanie środków pod zastaw swojego pojazdu. Zazwyczaj w tym przypadku można uzyskać nawet do 90% od wartości rynkowej pojazdu i kontynuować używać swój pojazd w całym okresie spłaty kredytu.
 • Na naprawę pojazdu – jest to bardzo popularny rodzaj kredytu, gdyż pojazdy często psują się w najbardziej niewłaściwej chwili. Często ten kredyt jest używany również aby przygotować pojazd do przeglądu technicznego.
 • Dla montażu instalacji gazowej - ten model kredytu jest przewidziany dla każdego, kto pragnie zaciągnąć kredyt dla montażu instalacji gazowej w samochodzie. Mimo że zwiększenie ekonomiczności swojego pojazdu to myśl rozsądna, należy obliczyć koszty kredytu, które zwiększą łączne koszty oraz termin amortyzacji instalacji.
 • Na nabycie opon zimowych lub letnich – taki kredyt na zakup samochodu zazwyczaj jest zaciągany kiedy nadchodzi ostatnia chwila dla zamiany opon z jednego sezonu na następny. Bezpieczeństwo na drodze jest na pierwszym miejscu, i można to uważać za dobrą inwestycję w swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo otaczających.

Jak zaciągnąć kredyt samochodowy, jeżeli mam złą historię kredytową?

W odróżnieniu od zwyczajnych pożyczek gotówkowych, kredyt samochodowy bez bik, krd i zaświadczeń nie jest tak rygorystyczny w stosunku do historii kredytowej. Jeżeli klientowi zdarzyła się taka sytuacja, że historia kredytowa została zepsuta, a po jakimś czasie wszystko poprawiło się, taki klient najprawdopodobniej będzie miał szansę zaciągnąć kredyt samochodowy ze złą historią kredytową. Natomiast, jeżeli na chwilę obecną są jakieś zobowiązania kredytowe i kłopoty z dochodami, najprawdopodobniej nabyć wymarzone auto będzie nie łatwo. Spieszyć z nabyciem pojazdu w takiej sytuacji, kiedy nie w pełni stać ciebie na to, nie jest rozsądnym działaniem. Jeżeli już miałeś złe doświadczenie ze spłatą kredytu, zastanów się dobrze, czy taki scenariusz nie może powtórzyć się. Jeżeli masz choć najmniejsze wątpliwości o tym, że kredyt zostanie spłacony, lepiej go nie zaciągać.

Czy można zaciągnąć kredyt samochodowy jeżeli nie masz miejsca pracy?

Jeżeli jest odpowiedź na pytanie, czy mimo braku miejsca pracy są jakieś inne źródła dochodów, to zaciągnąć kredyt można. Jednak jeżeli człowiek siedzi bez żadnych dochodów i wymyślił sobie, że ktoś pożyczy mu środki płatnicze na cele zakupu pojazdu, najprawdopodobniej coś z tą osobą nie jest w porządku. Podstawą każdego kredytu samochodowego jest możliwość spłaty tego kredytu. Jeżeli człowiek znajduje się w złej sytuacji finansowej, oznacza to, że pojazd jest zbędnym luksusem, na który go nie stać. Jedynym wyjątkiem jest, kiedy kredyt samochodowy bez miejsca pracy jest możliwy jest wtedy, gdy klient ma jakieś inne regularne źródła dochodu, na przykład może to być renta, stypendium bądź jakikolwiek zasiłek. Wszystkie pozostałe iluzje o kredycie samochodowym bez dochodów mogą być odrzucone.

Jakie są koszty prowizji oraz RSO kredytu samochodowego?

Mimo że na chwilę obecną jest ogromna ilość ofert nabycia pojazdu w leasing, istotnych różnic w opłatach prowizyjnych nie ma, i nie zawsze niższa stopa procentowa jest decydującym czynnikiem. Zazwyczaj prowizje kredytów samochodowych wahają się w zakresie od 24% do 40%, a RSO od 45% do 70%. Bez wątpliwości, koszty finansowania pojazdu nie są małe, dlatego więc do takiego rodzaju usług należy podchodzić z całą odpowiedzialnością, oceniwszy własne możliwości nie tylko w zakresie spłaty kredytu, lecz również w zakresie możliwości utrzymania pojazdu przez cały okres spłaty kredytu.

Dlaczego kredyt na zakup samochodu nie jest korzystny?

Wiadomo, że żaden kredyt nie jest korzystny, gdyż praktycznie wszystkie usługi kredytodawców są udzielane z jakąkolwiek prowizją. Również kredyty samochodowe mają takie prowizje, i nie są one wcale małe. Kredyt na zakup samochodu nie jest korzystny przede wszystkim dlatego, że ceny samochodów szybko zmniejszają się. Dzisiaj nabyty w kredyt pojazd już jutro może kosztować istotnie mniej, lecz ile będzie on kosztował za 5 lat, kiedy skończą się raty kredytu, można jedynie wyobrażać. Najwięcej można to odczuć, jeżeli nabywasz nowy pojazd z salonu, gdyż prawie wszystkie pojazdy, wyjeżdżając z salonu tracą nawet do 30% łącznej wartości. Należy do tego doliczyć jeszcze prowizję kredytu samochodowego i wyjdzie bardzo istotna kwota, która zostanie wyrzucona w powietrze. Oczywiści, nowy pojazd ma swoje zalety, jednak obliczyć należy czy one są tego warte, aby przepłacać za nie ogromne kwoty. Również wybierając używany pojazd może zdarzyć się, że istotnie nadpłacisz, co utrudni sytuację jeszcze przez to, że używane pojazdy częściej wymagają inwestycji w naprawy. Jeżeli klient zaciągnął kredyt samochodowy dla nabycia pojazdu, który często psuje się, dodatkowo do rat kredytu, kosztów paliwa oraz standardowej obsługi technicznej należy przewidzieć wydatki związane z naprawą pojazdu. Nabywając własny pojazd należy rozumieć czy jest on faktycznie tak bardzo niezbędny, czy będzie ciebie stać na niego i na jego utrzymanie. Nie spiesz się, oceń wszystko starannie i podejmij decyzję, która nie doprowadzi do rozczarowania i utraty środków.

W jakich przypadkach należy powiedzieć nie kredytom samochodowym?

W jakich przypadkach należy powiedzieć nie kredytom samochodowym?Jeżeli poruszasz się transportem miejskim lub rowerem, to najprawdopodobniej już do tego jesteś przyzwyczajony. Spieszyć się nabyć własny pojazd, a do tego w chwili, gdy nie nazbierałeś na to środków i nie masz doświadczenia z utrzymaniem pojazdu, nie trzeba. Nie wierz w mit o tym, że pojazd to przywilej, który potrafi przewyższyć drogą eksploatację. Swoja strefa komfortu bez wątpliwości jest bardzo ważna, jednak należy rozumieć, za jaką cenę jest ona nabywana. Kupując pojazd, do twojej rodziny dołącza się nowy członek rodziny, który praktycznie zawsze będzie zjadał dużą część budżetu rodziny. Dla pojazdu jest niezbędne ubezpieczenie, opłaty, paliwo, olej, filtry, konserwację, różne naprawy oraz inne koszty utrzymania. Jeżeli do tego wszystkiego dojdą koszty spłaty kredytu samochodowego, może powstać bardzo duże brzemię, zwłaszcza, jeśli porównujemy to również do jazdy rowerem lub transportem miejskim. Nie należy zapominać o ekologii, gdyż każdy pojazd powoduje istotną szkodę dla ekologii. Dlatego więc, jeżeli nie jest ci obojętny budżet twojej rodziny, potrafisz powstrzymać się od pokusy i drogiej strefy komfortu, a także nie jest ci obojętna ekologia, musisz powiedzieć nie samochodowi, jak również kredytowi samochodowemu.

Jak widzimy, praktycznie każdy może realizować swoje marzenie jeździć własnym pojazdem. Mimo że zaoszczędzić i kupić jest o wiele wygodniej i przyjemniej, finansowanie pojazdów lub kredyt samochodowy bez bik, krd i zaświadczeń stał się bardzo popularny. Z takiej możliwości korzysta młodzież, a także osoby starsze. Nabyć pojazd można zarówno w komisie samochodowym, jak i w salonie. Nie ma znaczenia, czy kupisz samochód sportowy, rodzinne auto lub pojazd klasy biznes, warunki kredytu będą praktycznie takie same. Jeżeli masz stałe zarobki i ich wysokość pozwala bez problemów spłacać wszystkie miesięczne raty, łącznie z prowizjami, nabycie pojazdu w leasing nie będzie dla ciebie trudnym. Najważniejszym jest wszystko zaplanować i liczyć na to, że wszystko techniczne może się zepsuć i wymagać dodatkowe wydatki na naprawę. Nie wszyscy biorą to pod uwagę i stykają się z trudnościami spłaty. Bądźcie rozsądni, i niech dobrze jedzie!


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 3

Kredyty samochodowe - 10 najlepszych w listopadzie
Ocena: 5 od 5
Głosów: 3